Sigorta Hukuku

Sigorta hukuku, sigortacının bir prim karsılıgında, kisinin para ile ölçülebilir bir menfaatini zarara ugratan tehlikenin, rizikonun, meydana gelmesi hâlinde bunu tazmin etmeyi ya da bir veya birkaç kisinin hayat süreleri sebebiyle ya da hayatlarında gerçeklesen bazı olaylar dolayısıyla bir para ödemeyi veya diger edimlerde bulunmayı yükümlendigi sözlesmeleri ve bu sözlesmelerden dogan hak ve yükümlülükleri inceleyen, ticaret hukuku kapsamına giren bir özel hukuk dalıdır.

Ofisimiz, sigorta sirketleri ile sigortalılar arasındaki uyusmazlıkların çözümü konusunda her türlü hukuki hizmeti vermektedir. Hukuk Büromuz sigorta teminatı ve sorumlulugu gibi çesitli konularda, tazminat talep eden özel/tüzel kisileri ve aracı kurulusları temsil etmektedir.

Ofisimiz, edindigi deneyim ve bilgiler çerçevesinde, trafik kazalarına iliskin tazminat talepleri, ölümlü/yaralamalı trafik kazası sonucu maddi-manevi tazminat davaları, hayat ve maluliyet sigortası davaları, yangın sigortası davaları, kasko, havacılık ve deniz sigortası uyusmazlıkları, ferdi kazalara iliskin davalarda müvekkillerimize en etkili sonucu saglamak için hukuki destek vermektedirler.

Alkar Hukuk ve Danısmanlık Büromuz Sigorta Hukuku alanında müvekkillerine ve danısanlarına her türlü hukuki destegi profesyonel ekibiyle vermektedir.