Hukuki Danışmanlık

Hukuki danışmanlık, en kısa tabiriyle, avukatın vatandaş veya şirketleri hukuki konularda aydınlatması ve bilgilendirmesidir. Bu kapsamda avukat, kendisine basvuran gerçek ve tüzel kisilere hukuki meselenin çözümü noktasında yardımcı olmaktadır. Hukuki meseleye iliskin sürecin en basından en sonuna kadar; karsılasılabilecek durumların analizi, atılması gereken adımlar, buna baglı olarak kisinin yarar ve zararına olusabilecek haller, duruma ilişkin nasıl hareket edilmesi gerektigi gibi hususların degerlendirilmesi; hukuki danışmanlık kapsamına girmektedir.

Şirketler açısından baktıgımızda ise günümüzde gerek yeni kuruluş aşamasında olsun, gerek büyüme aşamasında olsun gerekse de büyük sirketler olsun şirketinin işleyişi içerisinde hukuki danısmanlık alabilecegi bir avukatla çalısmaktadırlar. Önleyici hukuk dedigimiz avukattan hukuki danısmanlık sözlesmesi ile hukuki danısmanlık alma süreci her kurumsal şirketin gereklerinden biri haline gelmistir. ZIra, hukuki danısmanlık sözlesmesi ile bir avukatlık bürosu ile çalısmak yalnızca mevcut dvaların avukata verilmesi demek degildir. Hukuki danısmanlık ile avukatla çalısmanın en önemli ve faydalı yanı henüz uyusmazlık ve dava ortaya çıkmadan avukattan alınan hukuki danışmanlık neticesinde sorun hiç ortaya çıkmadan çözme yahut ortaya çıkması muhtemel soruna karsı elinizi kuvvetlendirmedir.

Alkar Hukuk ve Danışmanlık Büromuz müvekkillerine ve danışanlarına her türlü hukuki destegi ve yardımı profesyonel ekibiyle vermektedir.